Skip to main content
 • Rozliczenia szybkie

  Rozliczenia szybkie

  EXPRESS ELIXIR

  Jest pierwszym w Polsce, a drugim na świecie (po rozwiązaniu brytyjskim) profesjonalnym systemem umożliwiającym bezpośrednią realizację przelewów natychmiastowych.

  W odróżnieniu od innych rozwiązań do rozliczania transakcji za pomocą Express Elixir nie są wykorzystywane rachunki pozabankowych instytucji pośredniczących. Środki zgromadzone na potrzeby rozliczania transakcji są zdeponowane w Narodowym Banku Polskim, pieniądze klientów nie opuszczają więc systemu bankowego.

  Komunikaty płatnicze w systemie Express Elixir przetwarzane są przez KIR – instytucję, która odpowiada za prawidłowy przebieg rozliczeń międzybankowych w Polsce. Co więcej, wszystkie przetwarzane transakcje są odpowiednio zabezpieczane z wykorzystaniem mechanizmów kryptograficznych.

  Realizacja przelewów w systemie Express Elixir oparta jest na modelu depozytowym, wykorzystującym środki zgromadzone na rachunku powierniczym prowadzonym przez NBP w systemie SORBNET2. Wpłaty dokonywane przez uczestników stanowią pokrycie dla transakcji zlecanych przez klientów danego banku. KIR na bieżąco prowadzi ewidencję środków zgromadzonych na rachunku powierniczym należnych poszczególnym uczestnikom systemu. Informacja o aktualnym saldzie dostępna jest w systemie Ognivo, dzięki któremu można również zarządzać podstawowymi parametrami systemu Express Elixir (takimi jak limity transakcji) czy zgłaszać do KIR planowane przerwy techniczne.

  Zaletą przelewów Express Elixir jest również ich dostępność. System realizuje przelewy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Dzięki temu klienci banków zyskują nowe możliwości zarządzania swoimi finansami. Mogą szybko i bezpiecznie regulować swoje zobowiązania czy w sytuacji awaryjnej przekazać pieniądze bliskiej osobie. Z systemu Express Elixir mogą korzystać także klienci biznesowi.

  Możliwości, jakie dają przelewy natychmiastowe Express Elixir, sprawiają, że klienci chętnie korzystają z tego rozwiązania. Banki, które wdrożą system, mogą więc liczyć nie tylko na dodatkowe źródło przychodu, lecz także na umocnienie wizerunku nowoczesnej instytucji dbającej o swoich klientów.

  SORBNET

  Jest to przelew przyspieszony realizowany w systemie SORBNET, obsługiwanym przez Narodowy Bank Polski. Jest on dedykowany głównie do przelewów wysokokwotowych. Zaletą takiego przelewu jest możliwość szybkiego przekazania środków na rachunek w innym banku, zwykle w czasie około 1h.

  Przelewy typu SORBNET zlecone po godzinie 15.00 w dniu roboczym będą wysłane do odbiorcy w następnym dniu roboczym. W przypadku przelewów krajowych międzybankowych w PLN zakwalifikowanych do weryfikacji telefonicznej termin realizacji może zostać wydłużony. Za wykonanie takiego przelewu pobierana jest opłata zgodna z Tabelą Opłat i Prowizji stosowaną w Banku Spółdzielczym w Cirechanowcu. 

  Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu
  Plac 3 Maja 3
  18-230 Ciechanowiec

  Wykaz telefonów :

  86 277 10 44 - Sekretariat

  86 277 10 14 - Oszczędności

  86 277 28 70 - Rozliczenia

  86 277 10 69 - Kredyty

  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  godziny pracy:

  pn-pt: 7:30 - 15:30
  sobota: nieczynne

  Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu z siedzibą w Ciechanowcu, Plac 3 Maja 3 , 18-230 Ciechanowiec, wpisany przez Sąd Rejonowy w Białymstoku, XII Wydział Gospodarczy do rejestru przedsiębiorców pod numerem KRS: 0000030364, NIP: 722-000-25-88, REGON: 000494255, SWIFT CODE: POLUPLPR.