Skip to main content
  • Wakacje kredytowe

Wakacje kredytowe

Od 29 lipca 2022 r. można złożyć wniosek o zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego, czyli tzw. wakacje kredytowe.

Zgodnie z Ustawą z dnia 7 lipca 2022 r. o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom, wakacje kredytowe mogą dotyczyć jednej umowy kredytowej na kredyt hipoteczny w złotych polskich zawartej w celu finansowania nieruchomości przeznaczonej na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych.

Spłatę kredytu hipotecznego można zawiesić:

  •   po dwa miesiące w trzecim i czwartym kwartale 2022 roku;
  •   po jednym miesiącu w każdym z czterech kwartałów 2023 roku.

Wniosek można składać osobiście w Oddziałach Banku, listownie lub elektronicznie na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (forma elektroniczna tylko w przypadku podpisania wniosku podpisem kwalifikowanym przez wszystkich kredytobiorców).

Wniosek należy złożyć przed terminem wymagalności spłaty raty. W celu prawidłowej i sprawnej obsługi prosimy o niezwlekanie i składanie wniosków możliwie jak najwcześniej.

 

Wniosek o zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego udzielonego przed dniem 1 lipca 2022r.

 

Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu z siedzibą w Ciechanowcu, Plac 3 Maja 3 , 18-230 Ciechanowiec, wpisany przez Sąd Rejonowy w Białymstoku, XII Wydział Gospodarczy do rejestru przedsiębiorców pod numerem KRS: 0000030364, NIP: 722-000-25-88, REGON: 000494255, SWIFT CODE: POLUPLPR.